Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Wrzosowo

Wrzosowo

Na wschodnich brzegach Zatoki Wrzosowskiej znajduje się mała miejscowość – Wrzosowo. Nad zatoką tą leży, poza Wrzosowem, także leżący nad samym Bałtykiem Dziwnówek i Dziwnów.
Wrzosowo to sielska, spokojna wieś, która jest odrobinę oddalona od Bałtyku – dystans ten wynosi 2-4 km.

Niemniej jednak dzięki trasie nr 107 i przebiegającej przez miejscowość ścieżce rowerowej łatwo trafimy na piaszczysty brzeg w sąsiednim Dziwnówku. Do tego, przy ścieżce rowerowej umieszczono ławki, zatem turyści, którzy udają się nad morze trasą rowerem czy pieszo zdołają na nich wypocząć.
Wrzosowo to także miejsce, gdzie wypoczniemy w siodle. Okoliczne gospodarstwa agroturystyczne oferują lekcje jazdy konnej. Zaawansowani jeźdźcy mogą wybrać się na przejażdżkę po sąsiedztwie lub uczestniczyć w jednym z rajdów przykładowo nad Zatookę Wrzosowską. Ci, którzy nie całkiem dobrze czują się w siodle mogą skorzystać z przejażdżki bryczką.
Entuzjastów historii ucieszy zabytkowy dworek z dziewiętnastego stulecia z parkiem dworskim, w miejscowości znajduje się także zabytkowa chałupa z poł. XIX wieku.
Kolejna zaleta Wrzosowa to sąsiedztwo Zatoki Wrzosowskiej – można na niej uprawiać sporty wodne – w Dziwnówku znajdują się na przykład szkółki popularnego ostatnio windsurfingu – albo wędkować.
Rozpatrując noclegi nad morzem warto zastanowić się nad Wrzosowem. Działa w tym miejscu sporo domów gościnnych, gospodarstw agroturystycznych proponujących kwatery i pokoje, a cena powinna być niższa niż w ościennym Dziwnówku.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem