Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Dziwnówek

Dziwnówek nad morzem bałtyckim - plaża w Dziwnówku, pokoje gościnne i tanie kwatery w Dziwnówku nad morzem

Jadąc na wschód z Dziwnowa drogą nr 102 po przebyciu około trzech km dojedziemy do Dziwnówka. Dziwnówek to niewielka miejscowość wypoczynkowa umiejscowiona między wybrzeżami Bałtyku i Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Za sprawą tej międzywodnej lokalizacji miejsce cieszy się powodzeniem wśród amatorów różnych portów wodnych podobnie jak wędkarzy.
W Dziwnówku nie zobaczymy wielu zabytków, za to oczekuje nas porządna, rozległa i pokryta drobnym piaskiem plaża. Wakacyjne kąpielisko to około 400 m wybrzeża Morza Bałtyckiego.
Dziwnówek usytuowany jest na skrzyżowaniu 2 wojewódzkich dróg – nr. 102 Trzebiatów / Międzyzdroje i 107 do miasteczka Kamień Pomorski. Za sprawą temu usytuowaniu łatwo dojechać do Dziwnówka nie jedynie osobowym samochodem, lecz także PKS-em. Korzystając z autobusów można też łatwo zwiedzać ościenne miasteczka: Międzyzdroje, Kołobrzeg, Kamień Pom. czy Szczecin.
Dziwnówek to bogata baza gastronomiczna i noclegowa (www.dziwnowek.pl/noclegi/wszystkie). Niejednokrotnie doceniono w turystycznych konkursach tutejsze campingi, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i domy gościnne a także domki W Dziwnówku każdy Turysta wybierze coś dla siebie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem