Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Władysławowo

Władysławowo

Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi IV, który w 1635 roku zdecydował aby zbudować w tej okolicy fort wojenny, aby bronić się przeciw oczekiwanemu atakowi Szwedów.
Teraźniejsze Władysławowo powstało w latach 50-tych 20. wieku w następstwie zespolenia miejscowości Wielka Wieś, Cytniewo, Poczernino, Hallerowo oraz portu Władysławowo.

Prawa miejskie Władysławowo uzyskało w 1963 r. Znaczną rolę w zintensyfikowaniu turystyki na tych obszarach odegrał gen. J. Haller, któremu, po ceremonii Zaślubin Polski z Morzem w 1920 roku sodobała sie ta okolica. Razem z niektórymi swymi oficerami zakupili te tereny. Z inicjatywy ich zaistniało kąpielisko Hallerowo, które miało rywalizować z będącym częścią Wolnego Miasta Gdańska Sopotem. W Hallerówce, willi w której gen. J. Haller z rodziną spędzał letni urlop, a od 1990 roku udostępniono do zwiedzania niedużą ekspozycję poświęconą gen. Hallerowi i Błękitnej Armii.
Obecne Władysławowo to modna miejscowość, gdzie wielu Polaków spędza wczasy nad morzem, obejmuje 5 kąpielisk z szerokimi i piaszczystymi plażami. Ta miejscowość to także port rybacki i morski. Władysławowski port sprawuje także rolę mariny. Oprócz gastronomicznego i sanitarnego żeglarze mogą skorzystać też ze stoczni remontowej. Stąd warto wybrać się na wycieczkę po Bałtyku lub Zatoce Puckiej jednym z wielu statków wycieczkowych. Istnieje też szansa odbycia podróży z Władysławowa na Łotwę, Litwę bądź krajów skandynawskich. Wędkarzy zaintryguje pewnie fakt, że z Władysławowa aranżowane są rejsy z możliwością wędkowania w morzu.
Dodatkową ciekawostką letniska jest zlokalizowana na Władysławowskiej promenadzie Aleja Gwiazd Sportu. Została utworzona w dwutysięcznym r. i od tego okresu wbudowywane są w chodnik gwiazdy największych znakomitości polskiego sportu. Własne gwiazdy posiadają tam między innymi Jacek Wszoła, Robert Korzeniowski, Kazimierz Deyna, Jerzy Kulej, Dariusz Michalczewski, Irena Szewińska, a również Michel Platini. Rok za rokiem, w lipcu organizowany jest tu Festiwal Sportu.
Charakterystycznym punktem letniska jest też Dom Rybaka – siedziba gminy z charakterystyczną wieżą widokową z której można podziwiać panoramę Władysławowa i okolicę.
Władysławowo, przez wzgląd na w związku ze swoim położeniem nad Zatoką Pucką z płytką wodą, niedużymi falami oraz dobrymi wiatrami – to wymarzone wręcz miejsce do nauki i uprawiania windsurfingu. Więc w okolicy zlokalizowanych jest sporo szkółek i wypożyczalni sprzętu windsurfingowego.
W skład dużej bazy noclegowej miejscowości wchodzą liczne komfortowe hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, domki oraz pokoje we Władysławowie. Różnorodną ofertę prezentującą noclegi we Władysławowie prezentuje strona: http://www.wladyslawowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem