Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Chłapowo

Chłapowo

Chłapowo było kiedyś typową wsią rybacką na Pobrzeżu Kaszubskim, obecnie zaś bardzo rozwija się w niej turystyka. Chłapowo położone jest na bardzo wysokim klifie, a nadmorska część Chłapowa wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją Chłapowa jest jednakowoż Wąwóz Chłapowski, przez miejscowych Kaszubów określany mianem „Rudnik”. Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący prawie dwadzieścia pięć ha. Spacer tym pięknym jarem do plaży wzbogaci, każdego odwiedzającego o niezapomniane pejzaże, co bardziej zainteresowani botaniką ujrzą bez wątpienia unikalne rośliny jak na przykład dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Wąwóz dostosowany jest do możliwości każdego letnika. Wzdłuż wąwozu wytyczone są marszruty, cięższe odcinki wyposażone są w kładki, schodki i poręcze, znajdziemy też malowniczo wkomponowane ławki na których można spocząć.
Chłapowo to też ładna, klifowa plaża. Wytyczone są tu dwa piaszczyste kąpieliska, za kąpieliskiem plaża zmienia się, pojawiają się na niej spore kamienie. Na plaży możemy dostrzec też łódki rybackie lokalnych, do dziś łowiących rybaków. Wybrzeże klifowe, poprzez panujące tutaj sprzyjające warunki dla startu, to również miejsce, które wybrali sobie paralotniarze. W sezonie letnim można śledzić ich loty niemal codziennie.
Chłapowo to nie tylko kąpielisko, wielbicieli historii zainteresuje niechybnie fakt, że w Chłapowie przez cały czas zobaczyć można ocalone rybackie chałupy konstrukcji szkieletowej, okryte strzechą – tak charakterystyczne dla tego regionu, a w centrum wioski XIX-wieczną, murowaną kapliczkę z figurką św. Jana Chrzciciela. W opisywanej miejscowości odkryto cmentarzysko z wczesnego okresu żelaza z artefaktami w postaci naczyń z gliny, paciorków ze szkła, bursztynowych ozdób i przedmiotów z brązu.
W niewielkiej odległości letniska znajduje się cypel Rozewie uważany za najbardziej wysunięte w kierunku północnym miejsce w Rzeczypospolitej. Znajduje się tam także udostępniona do zwiedzania Latarnia Morska Rozewie im. Stefana Żeromskiego a w niej małe Muzeum Latarnictwa.
Chłapowo to właściwe miejsce dla spędzających wczasy nad morzem, którzy pragną spokoju i kontaktu z przyrodą. Pobliże Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Trójmiasta i Helu, czyni z Chłapowa doskonałą bazę wypadową dla odwiedzania Pobrzeża wschodniego Bałtyku.
Wszystkich, którzy chcą spędzić urlop w Chłapowie zapraszamy na stronę: http://www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie – gdzie dostępna jest bogata oferta prezentująca noclegi w Chłapowie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem