Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Chałupy

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, tylko osiem kilometrów od centrum Władysławowa leży miejscowość letniskowa Chałupy. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, choć sama wioska ma dłuższą historię. 2 lata później poprowadzono poprzez Chałupy linię kolejową która połączyła Hel z Władysławowem. Stopniowo, osada rybacka zaczęła zmieniać się w modny kurort nadmorski.


Dzisiaj Chałupy to przede wszystkim słynny ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, ze względu na położenie nad płytką oraz spokojną Zatoką Pucką to świetne wręcz miejsce do lekcji tych sportów. Kto zaś posiada już spore umiejętności w tych dyscyplinach może przetestować swoje siły na otwartym morzu. Działa w tej okolicy wiele szkół oraz wypożyczalni sprzętu, przeto każdy zdoła podjąć próbę, być może będzie to jego ulubiony sport. Co więcej, od lat, w Chałupach rozgrywane są regaty starych łodzi rybackich.
Chałupy to także, lub nade wszystko, plaża oraz połączone z nią kąpiele morskie oraz słoneczne. W pobliżu ulicy Bosmańskiej, w sezonie urlopowym działa strzeżone kąpielisko. Urlopowiczów wita czysta, szeroka oraz piaszczysta plaża, na której nie ma tłoku. W pobliżu wioski znajduje się plaża naturystów, którą pod koniec lat 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozreklamował Z. Wodecki.
Jeśli frapujesz się które noclegi nad morzem wziąć pod uwagę planując letni wypoczynek, może zaintrygują Cię Chałupy? Baza turystyczna oraz gastronomiczna jest tutaj tak bogata, że każdy powinien znaleźć coś co będzie się mu podobać.

Na stronie: www.chalupy.net.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz ofertę noclegów w Chałupach.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem