Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze 350 lat temu obszar teraźniejszej Kuźnicy stanowił wyspę, wówczas Mierzeja Helska stanowiła szereg wysepek, jakie z biegiem lat złączyły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę.
Warto, decydując się na noclegi nad morzem rozważyć Kuźnicę – tuż przy plaży, niezbyt tłumnie – oto atuty Kuźnicy.

Kuźnica, kiedyś najbardziej zasiedlona wieś mierzei, dziś jest częścią Jastarni. Jest to również modna miejscowość letniego wypoczynku, wczasowicze zaczęli w to miejsce zjeżdżać wraz z wybudowaniem linii kolejowej łączącej Hel z Władysławowem w 1922 roku. To tutaj kolej znajduje się najbliżej brzegu morza. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w sąsiedztwu Kuźnicy jest najwęższa – 200 – 300 metrów szerokości.
Kuźnica to również duży ośrodek rybacki. Miejscowa ludność trudniła się rybołówstwem od wieków. I do dziś, mimo silnie rozwijającej się turystyki w miejscowości przechowywane są tradycje rybackie. Uchowała się także tradycja czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła p.w. Świętych Pawła i Piotra w Pucku.
Od strony Zatoki Puckiej znajduje się port rybacki, chroniony dwoma falochronami, z basenem o powierzchni 3,5 hektara. Poszerzono nabrzeże, pobudowano budynek bosmanatu. Tutaj z łatwością znaleźć można świeżą rybkę, skorzystać z propozycji licznych smażalni i wędzarni.
Tutejsza plaża usytuowana jest od strony otwartego morza, jest drobnopiaszczysta, szeroka, a na plażę z miejscowości kierują dwa przejścia. Aby dotrzeć do plaży trzeba pokonać tory kolejowe. Na plaży natomiast, można natknąć się na wielobarwne łodzie rybackie.
Szczególnie płytkie wody Zatoki Puckiej stwarzają doskonałe warunki do ćwiczenia windsurfingu. Atrakcją aranżowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. Impreza ta propaguje turystykę nad zatoką, bezpieczny odpoczynek nad Morzem Bałtyckim oraz ochronę przyrody. Marsz odbywa się płycizną zwaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Kuźnicą a Rewą. Następny „Marsz Śledzia” przejdzie pod koniec sierpnia – zapisy potrwają aż do końca maja. Ponadto, przez Kuźnicę przebiega trasa rowerowa.
Kuźnicką bazę turystyczną tworzą przede wszystkim pensjonaty oraz domy wypoczynkowe proponujące pokoje i kwatery w Kuźnicy. Znajdziemy także kempingi.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem