Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Wisełka

Wisełka

Wisełka to niewielka miejscowość wypoczynkowa w odległości niecałych 10 km na wschód od Międzyzdrojów. Położona na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego, pośród lasów sosnowych, z licznymi szlakami do wędrówki pieszej i rowerowej – to wspaniałe miejsce na wypoczynek dla rodzin i wszystkich osób ceniących sobie ciszę i spokój.

Letnisko od piaszczystego brzegu Bałtyku oddziela mniej więcej 1200 metrów. Niemniej jednak, trasa prowadzi poprzez las sosnowy z domieszką buków, i sama w sobie jest już unikalną atrakcją. Natomiast plaża, leżąca przy klifie, jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i ma charakter dzikiej plaży. Woda morska, jak na nasze morze jest w tej okolicy dosyć ciepła, a na pewno cieplejsza niż przykładowo w Kołobrzegu.
Nieduże jeziorko (dwadzieścia hektarów) o tej samej nazwie – Wisełka – leży na południu wsi, ma piaszczyste, swobodnie dostępne brzegi – znajduje się tam też plaża. Przy plaży można wypożyczyć żaglówkę, łódź. To ulubione miejsce wędkarzy, można tutaj łowić takie ryby jak okoń czy szczupak, a w pobliskich lasach można znaleźć grzyby.
Nieopodal Wisełki na wzniesieniu o wysokości 75 metrów zlokalizowana jest latarnia Kikut. Sama wieża latarni, postawiona z cegieł oraz kamieni, ma ok osiemnaście metrów. Funkcjonuje ona od 1962 r. i jest całkowicie zautomatyzowana, a zasięg jej światła to w przybliżeniu 16 mil morskich. Na nieszczęście nie jest ona udostępniona do zwiedzania, lecz warto ją choćby zobaczyć.
Wisełka, mimo iż to niewielka wieś jest dobrze przystosowana do przyjęcia turystów. Funkcjonuje tu niemało pensjonatów, pochodzących z początku dwudziestego stulecia, ośrodków wczasowych, domów wczasowych proponujących pokoje i kwatery zapewniające noclegi w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do Wisełki można dojechać komunikacją autobusową.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem