Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie molo

Ustronie Morskie to miejscowość letniego wypoczynku położona w województwie zachodniopomorskim, ok 12 km na wschód od Kołobrzegu. To dodatkowo siedziba władz gminy, a poprzez miejscowość przebiega szosa krajowa numer 11. W miejscowości na stałe mieszka niewiele więcej niż dwa tys. mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na odpoczynek aktywny i rodzinny. Nie jest tu gwarnie jak w kultowych kurortach nadmorskich jak Łeba, Mielno czy Międzyzdroje. Przez miejscowość przebiegają trasy tak piesze jak i rowerowe. Przykładowo jeden szlak wiedzie do jednych z najstarszych dębów w naszym kraju – powyżej 800-letniego Bolesława i powyżej 650- letniego Warcisława. Ten pierwszy na wysokości 1,3 metra ma obwód prawie że siedem metrów, a średnica korony to aż 18 metrów.
Ustronie Morskie, jest letniskiem – a jak letnisko – to właśnie plaża! Miejscowa plaża to naturalnie multum piasku, strzeżone kąpielisko i urokliwy klif. Do tego w Bałtyk wychodzi o długości stu m molo. Kolejną atrakcję na brzegu morskim stanowi baza rybacka i stojące na nim barwne kutry. Dzięki temu w Ustroniu Morskim można skosztować świeżej ryby z okolicznych smażalni oraz wędzarni. Na piaszczysty brzeg z miejscowości turystów wiodą trzy zejścia z ulic Okrzei, Kościuszki i okolic bazy rybackiej. Dużą ilość wczasowiczów ucieszy zapewne fakt, iż z głównej ulicy Wojska Polskiego do plaży jest ledwo 300 metrów.
W sąsiadującej miejscowości Bagicz (cztery kilometry na zachód) położone jest lotnisko, kiedyś niemieckie, potem radzieckie, a od 2012 r. turystyczne. Służy ono do obsługi ruchu czarterowego i turystycznego małych (do 20 pasażerów) samolotów. Można tu skorzystać z lotu nad okolicą samolotem lub motolotnią.
Jeśli, z kolei brakuje komuś zabytków – odnajdzie je w okolicznym Kołobrzegu. Z Kołobrzegu można wypłynąć w krótki rejs po Bałtyku czy nawet udać się na wycieczkę na Bornholm.
Pomimo, iż nie jest to tłumny kurort, to odszukamy w tym miejscu ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe, pensjonaty, kwatery oraz pokoje oferujące noclegi w Ustroniu Morskim – pełna ich oferta znajduje się na stronie: www.ustronie.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem