Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Sianożęty

Sianożęty

W pobliżu Kołobrzegu (około 10 km na wschód), koło Ustronia Morskiego (ok 1 km) leżą Sianożęty – niewielka miejscowość letniskowa. Położenie nad Zatoką Pomorską, w obszarze, gdzie często występują sztormy i wieją silne wiatry od strony morza, skutkuje tym iż atmosfera w okolicy Kołobrzegu przesycona jest jodem. Badania potwierdzają, iż w tym obszarze jego stężenie jest największe, natomiast jod ma lecznicze cechy – jego niedosyt natomiast rodzi choroby tarczycy.

Sianożęty mają bardzo dobra lokalizację nie wyłącznie jeżeli chodzi o bliskość Kołobrzegu , ale także bliskość piaszczystego brzegu. Od głównej ulicy wioski plażę oddziela tylko 400 metrów lądu, a a pewna ilość ośrodków wczasowych znajduje się jeszcze bliżej. Z miejscowości na plażę wiodą 3, ostatnio wyremontowane, oznaczone wejścia. W okolicznym Ustroniu znajduje się także molo. Sianożęcka plaża jest całkiem szeroka a także piaszczysta.
Sianożęty posiadają także inne atrakcje niż jedynie plaża. W ościennej miejscowości Bagicz jest lotnisko budowane od 1935 roku dla niemieckiej Luftwaffe, a po 1945 roku zajmowały je wojska radzieckie. Od 2012 roku działa tam turystyczne lotnisko, powinno ono obsługiwać ruch czarterowy oraz turystyczny samolotów zabierających do 20-tu pasażerów. Można stąd przelecieć się motolotnią bądź samolotem i podziwiać widoki z lotu ptaka.
Kolejną atrakcję stanowi okoliczna stadnina koni, czy kursująca między Ustroniem Morskim i Sianożętami kolejka drogowa. Gdy mówimy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach można udać się na zwiedzanie Kołobrzegu, można wypłynąć stąd w niedługi rejs po Bałtyku. Warto także rozważyć wycieczkę promem odpływającym na Bornholm oraz spędzić tam dzień albo dwa.
Sianożęty to nie gwarny kurort jak Ustronie czy Kołobrzeg, stąd też jest to idealne miejsce na wczasy z dziećmi. Zarówno baza gastronomiczna oraz noclegowa jest różnorodna i powinna spełnić wymagania większości, nawet wymagających turystów, przy tym jest naturalnie tańsza aniżeli w oddalonym ledwie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem