Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Cisowo

Cisowo

W pewnej odległości od brzegu morskiego (około 2 km), obok jez. Kopań i Darłowa, na wzniesieniu leży miejscowość Cisowo. Przez kilka stuleci Cisowo było wsią rolną. Współcześnie Cisowo to też miejscowość turystyczna, nastawiona zasadniczo na agroturystykę.

Cisowo słynie z umiejscowionej w miejscowości elektrowni wiatrowej. Dzięki ukształtowania terenu oraz panujące w tej okolicy warunki atmosferyczne działa w tej okolicy jeden z największych w Polsce zespół elektrowni wiatrowych. Rozpoczynający się w Darłowie szlak turystyczny, przechodzący poprzez Cisowo, a kończący się nad jeziorem Kopań jest określany Szlakiem Wiatrów.
Kolejny, znacznie dłuższy (powyżej 100 km), to Szlak Zabytków Średniowiecza – biegnie przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Słowino, Dąbki). Na jego trasie ujrzymy pochodzące ze średniowiecza zabytki: kościoły, zamki, grodziska oraz zabytki budownictwa wiejskiego. Jedną z atrakcji szlaku jest także cisowski, zbudowany z cegły, XIV-wieczny kościół.
Ażeby dostać się do plaży, trzeba pokonać około 2 km lądu. Ale Cisowo oferuje także sąsiedztwo jeziora, na jakim można uprawiać sporty wodne i łowić ryby na wędkę. Po okolicy można pospacerować bądź zwiedzać okolicę na rowerze.
Jeśliby zatem, ktoś szukał spokojnego miejsca do odpoczynku, z daleka od miejskiego szumu i hałasu, a zarazem chce mieć zaplecze w postaci znacznego ośrodka urlopowego z typowymi letnimi atrakcjami (Darłówko, Darłowo), to Cisowo jest wyśmienitym wyborem. Co prawda, nie ma w tym miejscu hoteli, ponieważ noclegi w Cisowie to głównie agroturystyka (http://www.cisowo.pl/noclegi/1/agroturystyka) i domki letniskowe.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem