Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to przymorska miejscowość położona wzdłuż szosy łączącej Mrzeżyno z Kołobrzegiem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest jedynie 5 kilometrów. Grzybowo leży w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu nazywanym depresją grzybowską.

Utworzyły się tu obszerne torfowiska – jakie w przeszłości używane były jako źródło opału, a potem jako rezerwuar substancji aktywnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Chociaż Grzybowo leży nad otwartym morzem, to kształtuje ono w tej okolicy zatokę długą na ok 7 km a szeroką na 800 metrów. Umiejscowienie to powoduje, że Bałtyk ma w tej okolicy wyższą temperaturę aniżeli na kąpieliskach w Kołobrzegu.
Na miejscową plażę kieruje pięć oznakowanych zejść, latem funkcjonują tutaj 4 strzeżone kąpieliska o długości 100 m każde. Plaże są całkiem szerokie (30-50 metrów), o szczególnie jasnym piasku – to zasługa kryształów kwarcu i cyrkonu obficie tu występujących. Podczas jesiennych a także wiosennych sztormów morze odkłada nowe, czyste warstwy piasku i przepłukuje ten, który poprzednio tam był. Z tego powodu, tutejsze plaże są tak czyste. Pomiędzy Grzybowem i Dźwirzynem znajduje się fragment plaży, który od dwudziestu lat zajmują nudyści.
Kitesurfing i windsurfing to sporty ogromnie modne ostatnimi czasy, nic zatem dziwnego, że spotkamy wielbicieli tych sportów też w Grzybowie. Jeśli ktoś dopiero miałby ochotę spróbować swych sił w tych dyscyplinach, powinien udać się do sąsiadującego Dźwirzyna (ok 5 kilometrów), do jednej ze szkół, jakie uczą podstaw tych sportów na płytkim jeziorze Resko.
W Grzybowie znajdziemy też wiele lasów – nie tylko sosnowych, rosną tutaj dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie porastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski czy storczyk kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to także dobre miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można iść przykładowo plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu oczekuje na nas dużo nadmorskich atrakcji specyficznych dla dużych kurortów. W Kołobrzegu znajdziemy także mnóstwo muzeów, zabytków oraz teatrów czy kin.
W Grzybowie działa bogata baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Bogatą propozycję prezentującą noclegi w Grzybowie odnajdziesz tutaj: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem