Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Rowy

Rowy

Rowy to niechybnie jedna z najbardziej znanych miejscowości wczasowych w Polsce. Typowy nadmorski kurort – tłumny latem, a poza sezonem letnim zamieszkały przez mniej niż pięćset osób. Zlokalizowana na mierzei Gardna, u ujścia rzeki Łupawa. W tej okolicy znajduje się nieduży port.

Tutejsza plaża to najważniejsza atrakcja Rowów przyciągająca duże ilości turystów rok rocznie. Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę Łupawa na część zachodnią i wschodnią z dwoma wyznaczonymi oraz strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko na zachód od ujścia jest większe (czterysta metrów), lecz węższe, na początku piaszczyste, z kamieniami – im bardziej oddalimy się na zachód, biegną na nie 4 zejścia. Kolejne, mniejsze kąpielisko wschodnie długie na 200 m, trochę szersze i o jednym wejściu z miejscowości. Bardziej na wschód, w granicach Słowińskiego Parku znajduje się plaża nudystów.
Dodatkową atrakcją wsi Rowy jest otoczenie Parku Narodowego z jego sławnymi, nie wyłącznie w Polsce, ruchomymi wydmami. Sąsiedztwo parku sprawia, że w Rowach znajdziemy multum tras zarówno pieszych jak i rowerowych. Na Łupawie oraz Gardnie można cieszyć się kajakarstwem – każdego roku kończy się w Rowach stukilometrowy spław kajakowy Łupawą.
Odwiedzając Rowy można zobaczyć neoromański pochodzący z dziewiętnastego wieku, zbudowany z polodowcowych, granitowych głazów kościół z dzwonnicą. Wcześniej, na wzgórzu cmentarnym, było dużo grobów obcokrajowców: Hiszpanów, Holendrów, Francuzów, Niemców – świadczące o bogatej, żeglarskiej przeszłości miejscowości. Niestety nie ocalały się one do naszych czasów. W Rowach spotkamy też rybackie domy szachulcowe z dziewiętnastego stulecia.
Rowy to znaczący ośrodek wczasowy, z różnorodną bazą gastronomiczną, butikami z pamiątkami, wieloma pensjonatami, ośrodkami wczasowymi, domami gościnnymi proponującymi apartamenty, pokoje i kwatery w Rowach.
Na stronie: http://www.e-rowy.pl znajdziesz wiele ciekawych informacji i bogatą bazę noclegową w Rowach.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem