Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Łeba

Łeba hotel

Jeżeli rozpatrujemy słynne kurorty nadmorskie, z pewnością w tym gronie znajdzie się Łeba. Miasto zlokalizowane jest między dwoma jeziorami Łabsko oraz Sarbsko, a brzegiem morza. Niedawno, w 2007 r., niespełna czterotysięczna miejscowość fetowała sześćset pięćdziesiątą rocznicę otrzymania statutu miasta, Łeba jest też siedzibą władz gminnych.

Na zachód od miasta rozpościera się Słowiński Park ze legendarnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno a także Łabsko. Na wschód od miejscowości również ochrania się przyrodę – w 1976 r. został utworzony Rezerwat Przyrody z lesistymi wydmami.
W mieście z faktycznie długą historią łatwo natknąć się na zabytki – na przykład z prawie że wiek młodszą szkieletową wieżą. Na lewym brzegu rzeki Łeba zobaczyć można pozostałości murów wcześniejszego, gotyckiej świątyni p.w. św. Mikołaja z XIV stulecia.
Ale zabytki to nie najważniejszy powód wizyty tysięcy wczasowiczów każdego roku. Jest nią morze i piaszczysty brzeg z masą atrakcji. Łeba posiada więcej niż 10 km okazałych, o jasnożółtym, sypkim piasku plaż. Latem urządzane są w tej okolicy dwa rozległe strzeżone kąpieliska, a długość plaż sprawia, iż każdy znajdzie coś dla siebie – ludne, wielobarwne części, jak i prawie opuszczone, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce czynnego wypoczynku. Warto tu wybrać się na spacer jednym spośród wyznaczonych tras: północnej, spacerowej bądź południowej – prowadzą one przez malownicze rejony, przede wszystkim do parku narodowego bądź wokół okolicznych jezior. To miejsce znają także windsurferzy – urządzane są w tej okolicy mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko działa szkółka windsurfingowa razem z wypożyczalnią sprzętu. Są tu też szlaki dla kajakarzy o rozmaitym stopniu trudności, a każdych turystów zapraszają statki oferujące rejsy po jeziorze Łabsko oraz morzu.
Łeba to niewątpliwie ludny kurort, ze wszystkimi tego skutkami. Odszukamy tutaj bez liku wszelkich obiektów gastronomicznych, restauracji, kafejek, ogromną liczbę budek z pamiątkami i rozmaitą bazę noclegową. Hotele, ośrodki wczasowe, domy gościnne, kwatery oraz pokoje w Łebie. Jest tu wszystko o czym tylko urlopowicze pomyślą.
Pod adresem: http://www.leba.info.pl przeczytasz wiele ciekawostek o Łebie i poznasz różnorodną bazę noclegową Łeby

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem