Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Pustkowo

Pustkowo

Pustkowo to nieduża wioska (nieco powyżej 120 mieszkańców) leżąca między Trzęsaczem i Pobierowem, w przymorskiej gminie Rewal. Ma ona tu duży wkład w schludnym wyglądzie nie tylko Rewala lecz i pobliskich wsi. Przede wszystkim, jest w tej okolicy schludno, są szlaki rowerowe, szerokie chodniki, dużo kwiatów, ławeczek oraz…

koszy na śmieci. Mało tego, wiele kąpielisk w miejscowościach, w tym w Pustkowie, jest wielokrotnie wyróżnianych renomowaną Błękitną Flagą.
Położenie w rewalskiej gminie ma jeszcze inne plusy – nieopodal, w Trzęsaczu (mniej więcej 1,5 km) leży przystanek kolejki wąskotorowej. W sezonie urlopowym warto odbyć wycieczkę pociągiem retro z dawną lokomotywą parową na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. W gminie działa też Rewal Bike System – sieć wypożyczalni rowerów, ewidentną zaletą wypożyczalni jest to, że rowery można wypożyczyć w jednej z miejscowości a zwrócić w całkiem innej. Na dodatek, za przewożenie roweru z Rewal Bike System nie pobiera opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Jak ktoś decyduje się na noclegi nad morzem to oczekuje plaży. Ta w Pustkowie leży u podnóża niewysokiego klifu, jest piaszczysta oraz dość szeroka. Następnym atutem dla rodziców z małymi dziećmi i osób z dysfunkcją ruchową jest zejście na piaszczysty brzeg dopasowane dla wózków. Samo strzeżone kąpielisko ma długość 200 m. Jest tu też niemało trenów dogodnych do spacerowania.
Od paru lat Pustkowo posiada niezwykłą atrakcję – to wierna kopia krzyża, jaki jest na Giewoncie. Postawiony on jest tuż przy morzu, na urwisku. Nawiązuje on do słów Jana Pawła II, mówiącym o giewonckim oryginale – iż patrzy na nasz kraj od Tatr po morze.
Pustkowo to dodatkowo dobra baza wypadowa dla wczasowiczów, którzy ubóstwiają zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest mniej więcej 40 km, w przeciwnym kierunku, w analogicznej odległości znajduje się Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), można skorzystać z rejsu po morzu czy też zal. Kamieńskim.
Pustkowo dysponuje całkiem dużą bazą gastronomiczną, na którą składają się względnie małe obiekty: bary z letnimi ogródkami, smażalnie ryb, budki z kebabem i goframi, lodami. Noclegi w Pustkowie to przeważnie domki wakacyjne, domy gościnne, pokoje i kwatery oraz pola namiotowe – pod tym adresem: www.pustkowo.info.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz bogatą ofertę noclegową Pustkowa.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem