Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Pobierowo

Pobierowo

Kiedy ktoś szuka faktycznie zadbanej plaży, chce wakacji pośród sosen, z daleka od dużych miast – Pobierowo będzie znakomitym wyborem. Pobierowo swoją wczasową karierę zaczęło w początkach dwudziestego w. kiedy zaczęto sprzedaż działek leśnych pod budowę domków wypoczynkowych. Do wybuchu drugiej Wojny Światowej postawiono tu ok 1000 budynków.

Było to jedno z bardziej lubianych miejscowości sezonowego wypoczynku berlińczyków. Zbudowano nawet sieć połączeń autobusowych z Berlinem ze względu na to.
Pobierowo to nie jedynie piękna, lecz również czysta plaża. Sceptyków niech przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, jaki przyznaje się jedynie tym obiektom, które spełniają wysokie reguły czystości środowiska, gospodarki ściekami, a także otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych miejscowości nadmorskich, które otrzymały ten certyfikat. Aby dostać się na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Centralne zejście prowadzące na plażę nie jest strome i przebycie go nie powinno być problemem dla plażowiczów.
Jedną z bardziej interesujących propozycji, popieraną przez miejscowe władze gminne, jest letnia Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, że plaża to nie tylko opalanie się i kąpiele morskie. Zajęcia rekreacyjno-sportowe dobrane są dla ludzi w każdym wieku. Na potrzeby Akademii Słońca przeznaczono kawałek pobierowskiej plaży, na którym zorganizowano stanowiska do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnej platformie, od rana do wieczora, pod opieką instruktora można ćwiczyć, tańczyć lub medytować. Do tego Pobierowo położone jest praktycznie wśród sosnowego lasu zapewniając szczególny mikroklimat.
Cichutkie i statyczne poza sezonem letnim Pobierowo, razem pierwszymi dniami wakacji zmienia się w przebojowy kurort. Wtedy, by zaspokoić potrzeby zjeżdżających tutaj tłumnie wczasowiczów, w Pobierowie błyskawicznie pojawiają się stragany z pamiątkami, sklepy, bary i rodzinne centra rozrywki; a zamknięte przez większość roku kawiarnie i restauracje rozpoczynają „sezon”. Także baza noclegowa, w skład której wchodzą różnego typu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne, domki nad morzem, w większości działa w sezonie późnowiosennym i wakacyjnym, acz z każdym rokiem przybywa także obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie przez cały rok. Na stronie: http://www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz bogata bazę noclegową Pobierowa.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem