Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to ponoć najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Swoją popularność zawdzięcza resztkom kościoła wybudowanego w wiekach średnich. Kościół został zbudowany ok dwóch kilometrów od skarpy, z czasem morze zabierało jednak brzeg i w tysiąc osiemset dwudziestym roku od urwiska kościół dzieliło tylko trzynaście metrów.

Morze Bałtyckie było nieposkromione i w tysiąc dziewięćset pierwszym roku runęła pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie osunięcie było w 1994 roku pozostawiając ledwo szczątki ostatniej południowej ściany. Współcześnie klifowy brzeg jest rzetelnie zabezpieczony przed abrazyjną aktywnością Bałtyku.
Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do kościoła w głównym punkcie miejscowości czy zespołu pałacowo folwarcznego z II połowy osiemnastego w. z okazałym parkiem w którym są sędziwe lipy drobnolistne – pomniki flory.
Trzęsacz to oczywiście również uroki plażowania i kąpieli morskich – plaża jest piaszczysta z kolorowymi kamykami i strzeżona. Wprawdzie, na plażę, przez wzgląd na spora skarpę, wiodą strome schodki, jakkolwiek z kolei na przedłużeniu ich, utworzono punkt widokowy, można z tego miejsca podziwiać panoramę otoczenia oraz pozostałości kościoła.
Dodatkową atrakcją tej letniskowej miejscowości stanowi ciągnąca się tu, działająca linia kolejki wąskotorowej z Gryfic do Niechorza. Latem można udać się na przejażdżkę drewnianymi wagonikami w klimacie retro ciągniętym przez parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – szczególnie dzieci będą zadowolone z tej wycieczki.
Jak już będziemy w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka jeździeckiego. Warto tutaj skorzystać z nauki jeździectwa, czy też doskonalić swoje umiejętności hippiczne.
Rozpatrując opisywane powyżej ciekawostki letniska wypada pomyśleć czy nie warto wybrać się do Trzęsacza na urlop. Noclegi w Trzęsaczu, tak jak w wielu morskich kurortach, to bogata propozycja zarówno pod względem finansowym tak jak i pod względem świadczonego komfortu oraz standardu.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem