Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Mielenko

Mielenko

Mielenko to nieduża wieś nadmorska naszego pobrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana tuż obok (2 kilometry) legendarnego kurortu – Mielna. Mielenko niezmiernie odróżnia się od swego słynnego oraz ludnego w wakacje sąsiada. Włada w tej okolicy cisza i spokój, wobec tego jest to odpowiednie miejsce dla umęczonych zgiełkiem i miejskim zamętem.

Zastaniemy tutaj urokliwe widoki – na przykład porośnięta leciwymi drzewami lip ulica prowadząca w kierunku Mielna, lub rzadko spotykane u nas, pokryte potrzebującymi czystego ekosystemu porostami, drzewa tureckiej leszczyny w pobliżu drogi do Chłopów. Z kolei w sytuacji nabrania chrapki na nadmorskie atrakcje, rozrywki, puby, muzykę, dyskoteki oraz kolorowe sklepiki, warto udać się do miejscowości Mielno nawet na piechotę – zajmie to z grubsza 20 minut. Żeby dotrzeć do Mielna należy się podążać w kierunku wschodnim, za to zachodnim sąsiadem Mielenka, w odległości 3km, jest ciekawa wioska Chłopy, wpisana całkowicie do spisu zabytków.
Mielenko to oczywiście szeroka, piaszczysta, o drobnym piasku plaża morska.
W zestawieniu z gwarnymi kurortami króluje tu spokój, pomimo tego nie oznacza to, że jest tu pusto oraz nie ma niczego. W Mielenku są bary i innego rodzaju miejsca gastronomiczne, rozmaite stragany oraz baza noclegowa, na którą przede wszystkim tworzą domy gościnne oraz domki letniskowe i przyczepy kempingowe.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem