Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Sarbinowo

Sarbinowo

Rozpościerająca się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, równolegle do Bałtyku wieś Sarbinowo, to jedna z ładniejszych miejscowości gminy Mielno. Obecne Sarbinowo zlokalizowane jest tuż obok brzegu morza, jednak nie zawsze tak było. Niegdyś, letnisko leżało około półtora kilometra od brzegu, lecz morze wymywało brzeg i by chronić Sarbinowo w 1910 roku zbudowano mur długi na kilometr.

Jak się bezproblemowo można przekonać mur zdał egzamin i do dziś możemy zachwycać się miejscowością. Do dzisiejszych czasów zachował się najbardziej sławny zabytek Sarbinowa – neogotycki kościół z 1856 roku. Co roku, latem – 15 sierpnia urządzany jest tu festyn podczas odpustu – przyciąga on tłumy wczasowiczów. W świątyni znajdują się także pamiętające 19. stulecie organy, dzięki którym świątynia jest sceną wielu występów chórów, śpiewaków operowych, znanych muzyków. Oprócz kościoła w miejscowości spotkać można dawne, XIX-wieczne domy rybackie i pensjonaty z początku wieku XX.
W Sarbinowie, na skutek jego położenia, odnajdziemy w rzeczy samej czystą i piaszczystą plażę – znakomite miejsce do kąpieli morskich a także słonecznych. W sezonie wakacyjnym na plaży funkcjonują bary, a dzieci znajdą dla siebie multum atrakcji.
Uwielbianą przez dzieci ciekawostką Sarbinowa jest malutkie zoo, znajdujące się w pobliżu głównego skrzyżowania Będzino – Sarbinowo. Na obszernym, zielonym, ogrodzonym terenie łatwo spotkać można kury, pawie, bażanty, kozy miniaturki czy świnki wietnamskie. Wielbicieli koni zaprasza natomiast ościenna, mała stadnina.
Ze wsi Sarbinowo warto udać się na wschód na wycieczkę do okolicznego Mielna przez Mielenko, Chłopy – to jedynie 7 kilometrów, a w kierunku zachodnim do latarni w Gąskach (około 5 km).
Jeśli zainteresowało Państwa Sarbinowo proszę zajrzeć na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie prezentującą noclegi w Sarbinowie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem