Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Łazy

Łazy nad morzem - plaża

Łazy nad morzem to zachwycająca wioska wypoczynkowa umiejscowiona niedaleko Mielna. Charakterystyczne zlokalizowanie między Morzem Bałtyckim a 2 jez. Jamno oraz Bukowo kusi zarówno wczasowiczów jak i wędkarzy. jez. Jamno – to 9. gdy mówimy o powierzchni jezioro Polski. Obejmuje powierzchnię więcej niż 2200 hektarów.

Pomimo dużej powierzchni to niezwykle płytkie jezioro. Przeciętna głębokość to ok 1,5 metra a maksymalna w przybliżeniu czterech. Po Jamnie można również udać się na rejs statkiem.
Na wszystkich pragnących bezpośredniego kontaktu z przyrodą czeka Rezerwat Przyrody „Łazy”. Rezerwat to rejon lesisto bagienny o powierzchni trochę powyżej dwustu dwudziestu hektarów zorganizowany w dwa tysiące siódmym roku. Ochrania się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a przede wszystkim unikalne i specyficzne dla tego okręgu gatunki flory np: woskownicę europejską i storczyka Fuchsa. Rezerwat stanowi fragment obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla zwolenników kąpieli morskich a także słonecznych kartą atutową Łaz jest szeroka, piaszczysta piękna i dzika plaża w Łazach, o dogodnych zejściach do wody, jednakże niespecjalnie szeroka. Cechuje ją także nieregularny kształt brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi urokliwym lasem sosnowym i trawami , z kolei same wejścia są zazwyczaj zaopatrzone w wygodne schodki. Ten las ma znaczne cechy lecznicze – wspomaga terapię górnych dróg oddechowych. Ponadto sąsiedztwo Łaz można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Tuż za wydmą zlokalizowane są pierwsze zabudowania – przeważnie są to domy gościnne, ośrodki wypoczynkowe i pensjonaty oferujące pokoje i kwatery  w Łazach.  Stąd jest rzeczywiście niedaleko na plażę. W związku z tym letnicy, lubiący mieszkać blisko plaży i morza, często wybierają noclegi w Łazach.
Prócz wielbicieli morskich fal oraz plażowania, do Łazów – z powodu bliskości dwóch czystych, zarybionych jezior o odpowiednio zagospodarowanych krajach – przybywają w tę okolicę wielbiciele sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Wędkarze mogą wykupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Upoważniają one do wędkowania na spining a także na dwie wędki na obszarze całego jeziora Jamno – można tu złapać węgorza, sandacza, sieję, okonia. Najwięcej wprawdzie jest tak zwanej drobnej ryby.
Myślę, że powyższe informacje wystarczająco zaciekawiają, aby wybierając noclegi nad morzem wziąć pod uwagę Łazy.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem