Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Kopań

Kopań

Kopań to niewielka wieś przymorska, leżąca ok. 3 kilometry w kierunku wschodnim od Darłowa, na wzniesieniu – od którego wywodzi się słowiańska nazwa osady oznaczająca pagórek. Z osady roztacza się ładny widok na Bałtyk oraz okolicę.
Kopań niegdyś był osadą typowo rolniczą, aktualnie żywiołowo rozwija się w nim turystyka – wznoszone są tu pensjonaty, domy gościnne, domki letniskowe oraz inne obiekty turystyczne. Pośród najnowszych obiektów mieszkalnych można spotkać zajmujące przykłady budownictwa zagrodowego z XIX, a nawet XVIII stulecia.

Miejscowość letniskowa Kopań jest nieco oddalona od brzegu morza – w prostej linii do plaży morskiej jest ok. półtora kilometra. Ale odległość tą można wygodnie przejechać rowerem bądź przejść pieszo – spokój, cisza, piękna, bogata przyroda oraz rześkie powietrze czynią taki dwudziestominutowy spacer jest dużą przyjemnością, przede wszystkim że finałem jest szerokie, wygodne a także piaszczyste zejście na piękną plażę. Plaża w letnisku nie jest zbytnio rozległa, ale z kolei czysta, piaszczysta a także nieprzepełniona nawet w sezonie letnim! Otaczające ją niewysokie wydmy porastające lasem świerkowym, który napełnia miejscowe powietrze pięknym aromatem.
Atrakcją miejscowości jest także drugi akwen wodny – duże jezioro przymorskie noszące taką samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż brzeg Bałtyku – mniej więcej 0,5-1 kilometra w kierunku wschodnim od wsi. Jezioro upodobali sobie zwłaszcza wędkarze (żyje w tym miejscu niemało gatunków ryb) oraz fanatycy sportów wodnych. Latem znajduje się na nim co niemiara rowerów wodnych, żaglówek oraz innych jednostek wodnych. Ze względu na pobliże morza, aura na jeziorze jest bez mała stale taka jak na Bałtyku – w następstwie tego fala i ciągły wiatr, które nadzwyczaj pasują windsurferom. Również ich można nieraz ujrzeć na jeziorze.
Właściwością kluczową Kopania jest przeważająca tutaj cisza i spokój – w niczym nie przypomina on tłumnych kurortów nadmorskich. Sympatycy letnich ciekawostek mogą z kolei spotkać je w ościennym Darłowie.

Na stronie: www.kopan.com.pl/noclegi/19/pokoje_goscinne znajdziesz dużą ilość obiektów oferujących pokoje gościnne w Kopaniu

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem