Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Wicie

Wicie

Wicie – to w rzeczywistości niewielka miejscowość letniego wypoczynku na naszym wybrzeżu, w geograficznym jego środku. Za danymi statystycznymi w Wiciu na stałe mieszka poniżej stu mieszkańców.
Wicie położone są co oczywiste nad Morzem Bałtyckim, ale podobnie na południu wsi leży jezioro Kopań.

Na jeziorze można wędkować, uprawiać sporty wodne – żeglarstwo, rozmaite odmiany mające w nazwie surfing bądź pływać kajakiem. Okolica jeziora to także właściwe miejsce do spacerów i wypraw rowerowych. Toteż, dla wczasowiczów wybierających aktywny wypoczynek, a zarazem ceniących sobie spokój i ciszę, Wicie to idealne miejsce na urlop bądź wakacje. Obszar miejscowości Wicie i sąsiedztwa to wycinek Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.
Plaża w Wiciu jest przeważnie piaszczysta czasami z drobnymi kamieniami, oprócz tego jest ona dosyć odludna. Od wioski rozdziela ją pasmo wydm porośnięte typową wydmową roślinnością – lasem z hegemonią sosny, znajdziemy również sosnę czarną i mikołajka nadmorskiego.
Chociaż wioska jest nieduża i nie ma w tym miejscu wielu sklepów, barów, stoisk z hamburgerami i lodami oraz wielu nadmorskich atrakcji, to nie brak ich w okolicznych: Jarosławcu (około 6 km) i Darłówku, Darłowie (około 10 km). Wicie domki to największa część oferty noclegowej tej miejscowości, przybywa również propozycji oferujących apartamenty w Wiciu czy pokoje i kwatery.

Więcej informacji o Wiciu: https://www.wicie.pl

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem