Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Gdynia

Gdynia

Jedno z miast Trójmiasta – Gdynia to mające najwięcej mieszkańców miasto w naszym kraju nie będące stolicą województwa – mieszka tu nieomal ćwierć miliona mieszkańców. Jest równocześnie najmłodszym z miast w Trójmieście – prawa miejskie Gdynia otrzymała w 1926 roku.
Gdynia, mimo że jej dzieje sięgają XIII w., zaczęła się tak naprawdę rozwijać dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym.

Przede wszystkim dzięki budowie portu wojennego i morskiego – umożliwiającego dostęp do Bałtyku II Rzeczypospolitej – przed wybuchem Drugiej Wojny Światowej mieszkało tutaj prawie 130 tysięcy mieszkańców.
Gdynia to 2, pod względem przeładunku, polski port morski, specjalizujący się zasadniczo obsługą kontenerów. Zarazem to najważniejszy trójmiejski port pasażerski, stąd odchodzą promy do Szwecji. To także znaczny port rybacki, a w dzielnicy Oksywie znajduje się port wojenny – zasadnicza baza morska Trzeciej Flotylli Okrętów MW. W Gdyni położona jest również największa w Trójmieście marina. Może ona obsłużyć aż do trzystu jachtów, długich na 24 m i zanurzeniu do 3 metrów. Ma tu miejsce dużo imprez żeglarskich jak przykładowo The Culture Tall Ships Regatta. Walorem mariny jest to, że usytuowana jest ona prawie w centrum miasta, w przeciągu 10 minut żeglarze mogą dotrzeć się na węzłowe ulice miasta.
W Gdyni odbywa się bardzo dużo wydarzeń kulturalnych – z bardzo dobrze znanym, odbywającym się od 1986 roku, festiwalem naszego filmu – Gdynia Film Festival – filmy walczą o Złote Lwy – główną nagrodę.
Gdynia to dla dużej ilości naszych rodaków – miejsce odpoczynku nad Bałtykiem. Gdyński OSiR tworzy tu cztery kąpieliska: Babie Doły, Redłowo, Orłowo i Śródmieście. Długość pilnowanych plaż to 100-200 m, a codziennie bezpieczeństwa kąpiących się strzeże 35 WOPR-owców.
W Gdyni każdy urlopowicz znajdzie odpowiedni dla siebie nocleg. Gdynia noclegi to bogata oferta: od luksusowych hoteli oraz apartamentów, poprzez ośrodki wypoczynkowe oraz pensjonaty, aż po pola namiotowe.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem