Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Puck

Puck

Nad zatoką Pucką, pomiędzy Władysławowem a Gdynią leży około 11-to tysięczne miasto powiatowe – Puck. Historia Pucka sięga XII wieku, a w I-szej połowie wieku XIII-tego otrzymał statut miasta. Puckiem przez te wszystkie lata władali Książęta Pomorscy, Zakon Krzyżacki, ba nawet król Szwedzki oraz oczywiście Polacy i Prusacy.
Nic więc dziwnego że, w mieście co i rusz obserwujemy zabytki: ryglowy szpital dla ubogich z XVII wieku – obecnie Muzeum Ziemi Puckiej – kościół św. Piotra i Pawła z XIII-tego stulecia (do tego kościoła odbywa się tradycyjna pielgrzymka łodziami z Kuźnicy), dawne, pochodzące z XVIII i XIX wieku kamienice miejskie z XIX-wiecznym ratuszem.

Mało tego, w mieście spotkać można charakterystyczne dla tego regionu chaty szachulcowe.
Puck to oczywiście cel wyjazdów wakacyjnych tysięcy Polaków. Kusi ich dogodne położenie, piaszczyste plaże ze zabezpieczanymi przez ratowników kąpieliskami, molem spacerowym, malowniczym portem rybackim oraz jachtowym. Ze względu na lokalizację nad zat. Pucką – najdogodniejszym w Polsce miejscem do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu – tutejsze plaże obfitują w barwne żagle i latawce. Można w tej okolicy także zachwycać się okazałymi jachtami pływającymi po zatoce, a również udać się stąd w niedługi rejs po niej.
Naturalnie w Pucku i okolicy wyznaczonych jest wiele ścieżek do turystyki pieszej i rowerowej. Urlopowicze wybierający noclegi nad morzem oraz wybierający Puck nie będą zawiedzeni. Oczekuje na nich przeróżna baza gastronomiczna: kawiarnie, lodziarnie, smażalnie, restauracje, bary oraz kioski z kebabem, hamburgerami i lodami. Tak samo przeróżna jest baza noclegowa. Wyrafinowane apartamenty, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne, domki letniskowe jak i tanie kwatery prywatne – całość składa się na noclegi w Pucku.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem