Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk – miasto portowe nad Morzem Bałtyckim, jedno z najstarszych miast w naszym kraju, a zarazem jedno z najbardziej znanych, razem z Krakowem i Warszawą, polskich miast za granicą. To także wielki ośrodek kultury i nauki, gospodarczy a także węzeł komunikacyjny.
Archeolodzy dowodzą, iż istniała tu osada już w VII wieku. W X stuleciu ówczesny władca Polski Mieszko I włączył Pomorze Gdańskie do swojego kraju.

W 1263 r. Gdańsk dostał prawa miejskie. O Pomorze Gdańskie toczono w przeszłości wiele walk. W średniowieczu rządzili nim oprócz Polaków Prusacy, Brandenburczycy, Krzyżacy.
Miasto zostało zdobyte także przez wojska napoleońskie w 1807 roku – wówczas również po raz pierwszy utworzono Wolne Miasto Gdańsk. Po raz kolejny Gdańsk stał się Wolnym Miastem w 1920 r.
Sprawa Gdańska była też jednym z pozorów rozpoczęcia II Wojny Światowej. To stąd padły pierwsze wystrzały z okrętu Schleswig-Holstein na Westerplatte. Podczas tej wojny miasto zostało zrujnowane w 90 procentach. Swoje miejsce mają również wydarzenia z historii nowożytnej – to w tym mieście odbyły się Wydarzenia Grudniowe 1970 roku – strajki w Stoczni Gdańskiej, to tutaj odbył się znany strajk w stoczni, to tutaj podpisano 31 sierpnia 1980 r. porozumienie Sierpniowe pomiędzy ówczesnym rządem a Solidarnością.
Gdańsk rozpoznają także kibice piłki nożnej – miasto było jednym z gospodarzy Euro 2012.
Tymczasem dzisiejszy Gdańsk to przede wszystkim jeden z największych naszych ośrodków kultury. Niepodobna przytoczyć wszystkich muzeów i zabytków jakie znajdują się w tym mieście. Odkryjemy tutaj wiele teatrów, operę, filharmonię. Organizowanych jest tu wiele imprez – np coroczny Jarmark Dominikański, Festiwal Dobrego Humoru bądź festiwal All About Freedom.
Gdańsk to oczywiście też znaczący ośrodek letniego wypoczynku i atrakcje turystyczne. Znajdują się w tej okolicy plaże morskie, ogromna oraz różnorodna baza turystyczna i gastronomiczna. Można spędzić tu wakacje w ekskluzywnych hotelach, apartamentach, lecz także znajdziemy miejsca oferujące tańsze noclegi w Gdańsku, są tutaj również campingi i pola namiotowe.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem