Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadmorska miejscowość kuracyjna, ciekawie położona po środku Pobrzeża Słowińskiego. Brzeg morski limituje Dąbki od strony północnej za to od południa znajduje się spore, bo o powierzchni lustra wody rzędu 18 km kwadratowych jez. Bukowo.

Położenie to sprzyja rozwojowi turystyki, przede wszystkim czynnego wypoczynku – pobudza do eskapad, natomiast właściwie zagospodarowany brzeg jeziora Bukowo wabi amatorów sportów wodnych (na przykład windsurfingu) i wędkarstwa. Tutejsze wypożyczalnie wynajmują sprzęt wodniacki, a szkółki – lekcje kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa i innych dyscyplin. Na jeziorze funkcjonuje też marina żeglarska, a w sezonie po jeziorze pływa nieduży statek wycieczkowy.
Zaiste, najważniejszą atrakcją tego letniska jest pobliże Bałtyku oraz plaża, która jest szeroka oraz piaszczysta. Na piaszczystej plaży, tu i ówdzie w pobliżu wejścia do wody, natknąć się można na ładne, wielokolorowe, nie za duże kamyczki, a nawet odłamki bursztynu – perły Morza Bałtyckiego. Na długości plaży, wśród rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, ciągnie się dosyć długa, bo aż 6-io kilometrowa promenada.
Dąbki, biorąc pod uwagę zdrowy mikroklimat – czyste i morskie powietrze przesycone jodem, przenikające się z aromatem okolicznych sosen i dużych lasów, dodatkowo dużą wilgotność powietrza – zdobyły w 2007 roku status uzdrowiska. Dlatego, oprócz typowych wczasowiczów oraz wielbicieli wędkarstwa, do miejscowości tej przez pełny rok przyjeżdżają kuracjusze. Kuruje się tutaj między innymi przeróżne choroby reumatyczne, kardiologiczne, choroby układu oddechowego i nerwice.
Noclegi w Dąbkach to bogata oferta ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów gościnnych, domków letniskowych i pokoi. Po ofertę przedstawiającą noclegi w Dąbkach zapraszamy tu: www.dabki.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem