Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Podczele

Podczele Kołobrzeg

Podczele to współcześnie wschodnia część Kołobrzegu. Podczele to miejscowość o niezbyt dalekiej przeszłości, stanęło jako zaplecze dla budowanego, dla niemieckiego lotnictwa, od 1935 roku lotniska w ościennym Bagiczu. Postawiono tu koszary, osiedle garnizonowe oraz kasyno dla obsługi lotniska.

Pod koniec Drugiej Wojny Światowej Podczele łącznie z lotniskiem przejęły wojska radzieckie. Tak jak w wielu takich miejscach w naszym kraju powstało tutaj samodzielne miasteczko sowieckie ze szkołą, szpitalem, sklepami a także osiedlem bloków mieszkalnych. Stacjonowało tu około dwa tysiące żołnierzy razem z rodzinami. W 1992 roku w momencie wycofywania się wojsk radzieckich z naszego kraju Podczele przeszło w granice administracyjne Kołobrzegu.
Dosyć szybko, dzięki sąsiedztwa i przystąpienia do Kołobrzegu, miejscowość stała się zaludnioną. Dominuje w tym miejscu poprzednia zabudowa powojskowa i po sowieckie bloki z wielkiej płyty. Spotykamy tu także szczątki zabudowy lotniczej – schrony, hangary, drogi kołowania. To także spokojne oraz ciche miejsce. Miejscowość oddzielona jest od Kołobrzegu lasem oraz rozlewiskiem słonych bagnisk – stanowiących utworzony w 1996 r. Ekopark Wschodni. Teren osiedla jest też elementem Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – Parku Krajobrazowego.
Ten spokój docenią na pewno rodziny. Jest w tej okolicy niemało miejsca do jazdy rowerem i rekreacji, a na miejscowej, piaszczystej plaży nie ma tłoku nawet w tzw. szczycie wakacji. A jeżeli komuś będzie tęskno za ciekawostkami ludnego letniska – może udać się do Kołobrzegu i zwiedzić tutejsze atrakcje turystyczne.
Działają tu ośrodki urlopowe, domy wakacyjne i dużo mieszkań prywatnych proponujących kwatery i pokoje. Różnorodną propozycję noclegów w Podczelu oraz Kołobrzegu znajdziesz tutaj.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem