Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Chłopy

Chłopy

W sąsiedztwie Gąsek, około pięciu km w kierunku wschodnim, umiejscowiona jest maleńka, o rybackim klimacie, wioska – Chłopy. Nie jest to ludny kurort niczym ościenne miejscowości Mielno czy Unieście, jest to natomiast uspokajające i ciche letnisko.

Z czasem, razem rozrostem turystyki w otoczeniu, Chłopy też zatracają własny typowo rybacki charakter. Jakkolwiek w przeciwieństwie do innych morskich letnisk wieś ta w całości została wprowadzona do rejestru zabytków – żeby uratować klimat dziewiętnastowiecznej wsi rybackiej. Zachowało się w tej okolicy niemało zabytkowych, pochodzących z 19. w. chałup o charakterystycznej dla tego obszaru konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają nastrój żywego skansenu, przyciąga to urlopowiczów, szukających odmiany.
Ale miejscowość ta to nie wyłącznie „skansen” – to również normalne wczasowisko z piaszczystą, czystą oraz szeroką plażą, otoczoną od południa pasem niewysokich wydm, z trawami i lasem sosnowym, stwarzającym, wraz z nadmorskim powietrzem przesyconym jodem charakterystyczny nadmorski mikroklimat. Latem kąpielisko jest strzeżone. Niezapomniane wrażenie na urlopowiczach sprawia również przystań rybacka – i usytuowane na plaży kutry rybackie, można powiedzieć, że w tym miejscu plażuje się w cieniu łodzi rybackich. Przystań to dodatkowo miejsce gdzie można zakupić tanią i nade wszystko świeżo złapaną rybę. Dla tych, którzy nie chcą zajmować się na urlopie samodzielnym smażeniem – na smażoną i wędzoną rybkę zapraszają okoliczne wędzarnie i smażalnie. Ci zaś, którzy pragną sprawdzić swe umiejętności wędkarskie, będą mogli skorzystać z organizowanych przez miejscowych rybaków rejsach połowowych.
W niewielkiej odległości plaży, od razu za pasem wydm zlokalizowane są pierwsze zabudowania, gdzie znaleźć można względnie tanie noclegi w Chłopach. A baza noclegowa jest szeroka – pola namiotowe, domy wypoczynkowe, pokoje gościnne, kwatery, pensjonaty i domki letniskowe – a także przystosowana do każdego „portfela”.
Więcej informacji na temat obiektów oferujących noclegi w Chłopach znajda państwo na stronie www.chlopy.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem