Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Wetlina

Wetlina jest znaną, podkarpacką miejscowością leżącą na skraju Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego oraz Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zewsząd otaczają ją lasy, co sprawia, iż największą popularność będzie mieć pośród wczasowiczów chcących wyrwać się od szumu wielkich aglomeracji.

O Wetlinie pisano już w XVI stuleciu – w tamtym czasie była własnością rodziny Kmitów herbu Szreniawa. Dawniej wioska była zamieszkana przez prawosławnych Bojków, w dzisiejszych czasach jest częstym wyborem Polaków na spędzenie wakacji, urlopu, ferii czy chociażby jednego z długich weekendów.

Połonina Wetlińska czy bieszczadzkie szczyty Smerek, Roh, Jawornik i Paprotna stwarzają doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa. Wokół Wetliny wytyczono około 20 kilometrów narciarskich tras biegowych. Latem z kolei, tutejsze góry (Bieszczady) stanowią wyzwanie dla górskich wędrowców. Każdy odkryje trasę odpowiednią dla siebie – są tu drogi krótsze, oraz długie zajmujące wiele godzin. Wybierając się na długą wędrówkę trzeba pamiętać, że w Bieszczadach nie ma wielu schronisk górskich i oddalone są od siebie nie więcej niż o jeden dzień marszu. Wetlina noclegi to bogata baza: różne obiekty od hoteli po kwatery prywatne, a ponadto – Dom Wypoczynkowy PTTK i Schronisko Młodzieżowe. Wetlina to miejsce, w którym odbywają się cyklicznie imprezy kulturalne – m.in. Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec, Folk Reggae Festiwal, Jazz w Starym Siole.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem