Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Unieście

Port w Unieściu i plaża

Unieście – letniskowa miejscowość morska, administracyjnie odrębna, ale jednakże traktowana przeważnie z Mielnem jako zespół miejscowości. Jest to konsekwencją tego, że oba kurorty leżą blisko siebie, łączy je jedna droga, a wzdłuż niej, wybudowano liczne punkty rozrywkowe, obiekty noclegowe, sklepy, punkty gastronomiczne itd. Granica między miejscowościami uległa rozmyciu.


Wczasowisko Unieście jest nadzwyczajnie interesująco zlokalizowane – od północy sąsiaduje z Bałtykiem, natomiast od południa – z znacznym jez. Jamno. Nadmorska plaża w letnisku jest szeroka (trzydzieści – czterdzieści pięć metrów), w większości piaszczysta, z wyznaczonym 100-metrowym, wakacyjnym kąpieliskiem. Tuż przy brzegu, w morzu pobudowano jakiś czas temu drewniane falochrony, na których przeważnie przesiadują mewy, a czasami balansują również turyści pozujący do pamiątkowych zdjęć. Tuż przy plaży znajduje się wiele punktów gastronomicznych, smażalni ryb, budek z lodami, goframi, barów.
W Unieściu w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego w. posadowiono morską przystań rybacką, zaopatrzoną w dalbę wyciągową. W otoczeniu przystani, na plaży stacjonują kutry.
Odwiedzający Unieście, którzy nie lubią ścisku na nadbałtyckiej plaży, mogą udać się nad jezioro Jamno. Na brzegach jeziora pobudowano liczne przystanie żeglarskie, ze względu na chętnie uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na zbiorniku można żeglować, pływać na łodziach, kajakach, rowerach wodnych itd. Przy długim pomoście przystani Klubu Morskiego Tramp usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, stamtąd też, w okresie letnim, zabierani są letnicy na rejsy po jeziorze statkiem Mila.Unieście wraz z Mielnem to znaczący kurort morski, który – z powodu licznych dyskotek, klubów, rozrywek – ulubili sobie przede wszystkim ludzie lubiący taniec, zabawę, muzykę i tzw. „nocne życie”. W okresie letnim miejscowość może pomieścić naprawdę wielu wczasowiczów, albowiem baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i zróżnicowana. W Unieściu i Mielnie można znaleźć praktycznie każdą odmianę noclegu – o rozmaitym komforcie, poziomie i w różnej cenie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem