Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Tatry

TatryNa południu Polski piętrzą się góry o charakterze alpejskim, jakie przez mieszkańców terenów nizinnych uważane są za jedyne „prawdziwe” w kraju – to Tatry. Przez pasmo górskie wiodą malownicze szlaki z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których przeglądają się dumne szczyty.

Pogoda w Tatrach jest dosyć kapryśna, a o miejscowym klimacie mówi się: „9 miesięcy zimy, reszta-same lato”. Latem wycieczki i indywidualni turyści docierają niemal do każdego zakątka gór, zimą przybywają tu amatorzy białego szaleństwa, których nęci sława zimowej stolicy Polski – Zakopane.

U stóp wzbudzających respekt szczytów rozciągają się niezwykłe łąki i tereny rolnicze. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (wbrew nazwie) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Wielki Staw, Przedni Staw, Czarny Staw, Mały Staw, Wole Oko a także Zadni Staw. W dolinie Roztoki z wysokości prawie 70 m spada najwyższy tatrzański wodospad – Siklawa. Szczyt Nosala (1206 m n.p.m.) od dawien dawna słynie jako jeden z niezrównanych punktów widokowych w sąsiedztwie Zakopanego. Rozciąga się stąd niezwykły widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na Tatry Zachodnie i część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową. Hala Gąsienicowa jest największym w naszych Tatrach węzłem szlaków turystycznych, zatem w ciągu lata zjeżdża się tu około pół miliona osób. Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z najpiękniejszych dolin w Tatrach. Występuje tu dużo przyciągających form skalnych typowych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. To druga co do wielkości doliną w polskiej części Tatr, ustępuje jedynie Dolinie Chochołowskiej. Czarny Staw Gąsienicowy, niedaleko schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior w Tatrach, którego powierzchnia wynosi bez mała 18 ha, a głębokość osiąga ponad 50 m. Cudownie prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca.

Jeśli chcesz udać się na wczasy w Tatrach sprawdź ofertę noclegową na stronie: www.wczasy.net.pl/tatry

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem