Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Rusinowo

RRusinowousinowo to stara nadmorska wioska (została założona przypuszczalnie w XIII-tym wieku). W najwyższym punkcie wioski stoi neogotycki kościół. Osada została założona w lekkim oddaleniu od brzegu, dziś wioska „zbliża się” do Bałtyku (ulice: Sosnowa, Letniskowa czy Wczasowa). Wioska położona jest między nadmorskimi letniskami Jarosławiec i Wicie, około 13 kilometrów od Darłowa oraz 23 od Ustki.

Rusinowo nie jest położone bezpośrednio nad brzegiem morza – od miejscowości oddziela go pas lasu (szeroki na ok 1 km). Z centrum wioski na plażę jest około 2 km, lecz z okolic ulic: Letniskowej, Wczasowej – na plażę jest jedynie 800 metrów. Jeżeli nie lubisz tłoku na plaży – plaża w Rusinowie z pewnością spodoba Ci się. Rusinowska plaża jest najszersza w okolicy, piaszczysta, nie ma tutaj kamieni. Jeśli na plażę chcemy dostać się autem, można zaparkować go w sąsiedztwie plaży, na parkingu po byłym drogowym odcinku lotniskowym.

Rusinowo to normalne, małe letnisko – ożywa latem. Rusinowo domki to duża część oferty noclegowej tej miejscowości, poza domkami znajdziemy tu kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne a nawet apartamenty.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem