Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Rewal

Rewal

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy w woj. zachodniopomorskim, zarazem to jedno z najbardziej kojarzonych wczasowisk. Najwcześniejsze wskazówki o miejscowości pochodzą z końca czternastego stulecia gdy działała w miejscowości karczma. Najwcześniejsi letnicy pojawili się w miejscowości w latach 30. 19. w. a w 1914 r. w Rewalu przebywało już więcej niż 2000 letników, głównie rezydentów Berlina i pobliża.

Rewal usytuowane jest na stromym urwisku, a zasadnicze przejście na piaszczystą plażę wiedzie oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z miejscem widokowym – ulubionym przez letników miejscem, przede wszystkim wizytowanym w czasie zachodu słońca. Na plaży przykuwa uwagę również przystań rybacka z łodziami rybackimi, z którymi turyści ogromnie często się fotografują. Niedaleko bazy rybackiej umieszczono Pomnik Rybaka i Aleja Zakochanych z ławeczką Romea i Julii.
Przez miejscowość przebiega również funkcjonująca ciągle, zabytkowa Nadmorska Kolej Wąskotorowa, w letnie weekendy można udać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez „ciuchcię” z 1952 roku, na wyprawę do sąsiadujących miejscowości.
Letnisko kładzie także ogromny nacisk na aktywny odpoczynek. Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów, funkcjonująca w miejscowościach gminy, popierająca ekologiczny sposób przemieszczania się oraz zwiedzania sąsiedniej okolicy. Bezdyskusyjna mocną stroną rewalskiej wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wypożyczyć w jednej miejscowości natomiast zwrócić w zupełnie innej. Na dodatek, za transport roweru z Rewal Bike System nie pobiera opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to tłumny kurort z mnogością punktów gastronomicznych, kramów z pamiątkami, miejsc rozrywki, dorożkami oraz z wesołym miasteczkiem. To również miejscowe centrum kulturalne, szczególnie latem. Z lokalnego amfiteatru dobiega muzyka bez mała przez całe lato – ma miejsce tu 30 – 50 imprez artystycznych. Grali koncerty tu na przykład Kayah, Golec uOrkiestra, Bajm, Trubadurzy, również The Animals czy Goran Bregović. Wczasowisko zaprasza też na koncerty gwiazd kabaretu – gościli w tym miejscu Jerzy Kryszak, Rak, OTTO, Koń Polski.
Noclegi w Rewalu to przeróżna oferta dostosowana do możliwości finansowych i preferencji turystów. Odszukamy w Rewalu ośrodki wczasowe, domy wczasowe i gościnne, pokoje oraz kwatery oraz pola namiotowe oraz campingi. Pełna baza noclegowa Rewala tutaj: http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem