Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Pogorzelica

Pogorzelica

W gminie Rewal, ok 8 km w kierunku wschodnim od Rewala między lasami sosnowo – świerkowymi leży mała miejscowość wczasowa – Pogorzelica. Na zachód od Pogorzelicy leży Niechorze – miejscowości te rozdziela kanał Liwka stanowiący połączenie jez. Liwia Łuża z morzem.

Usytuowanie w oddali od aglomeracji miejskich, pośród żywicznych lasów iglastych służy wypoczynkowi. Nie brakuje tu ścieżek i szlaków turystycznych. Pogorzelica jest wobec tego idealna na zielone szkoły, letnie kolonie dla dzieci i młodzieży oraz na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od lat organizowane są tu obozy harcerskie.
We wsi Pogorzelica funkcjonuje również wiele ośrodków sanatoryjnych, SPA – gros z nich otwarta jest przez pełny rok. Wspomaga się w nich leczenie chorób układu oddechowego, krążenia. Nie brak również zabiegów kriogenicznych, inhalacji, bądź kąpieli borowinowych. Większa część ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych wczasowiczów.
Jeśli chodzi o wycieczki – warto udać się, choćby piechotą, do latarni morskiej w sąsiadującym Niechorzu. wykonany z cegły budynek, stanowiący podstawę latarni, stoi na klifie. Wysoka na 36 metrów wieża z początku ma kwadratowy przekrój, potem zmienia się w ośmiokątny. Latarnia jest udostępniona do odwiedzania dla wczasowiczów, niestety, z przyczyny popularności, w szczycie sezonu letniego należy chwilę zaczekać, żeby wejść na taras widokowy, natomiast widok z niego rekompensuje poniesiony wysiłek.
Piaszczysty brzeg to główna przyczyna przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z klifowym brzegiem. Aby zejść na plażę należy przebyć klif, w sezonie wczasowym wyznaczane jest tu strzeżone kąpielisko długie na ok 100 metrów.
Nie budzącą wątpliwości atrakcją, szczególnie dla dzieci, jest biegnąca tędy, czynna linia kolei wąskotorowej z Gryfic do Niechorza (www.pogorzelica.com.pl/atrakcje/2/nadmorska_kolej_waskotorowa). W Wakacje kursuje dawny skład ciągnięty przez zabytkowy parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Swoją drogą, można zwiedzić legendarne ruiny kościoła w Trzęsaczu. W sezonie 2012 kolej przechodziła rewitalizację i z nastaniem lata 2013 powita turystów jeszcze śliczniejsza.
Pogorzelica może pochwalić się obfitą i różnorodną bazą turystyczną. Poza wspomnianymi poprzednio infrastrukturą kolonijną, i ośrodkami SPA na noclegi w Pogorzelicy składają się również domki wakacyjne, domy gościnne, kwatery prywatne oraz pokoje Pełna ich oferta na stronie: www.pogorzelica.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem