Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Piechowice

Piechowice

Po zakończeniu Drugiej Wojny Światowej Dolny Śląsk, razem z jego miejscowościami, znalazł się na obszarze Polski. Wtedy właśnie pojawiła się nazwa Piechowice. Piechowice to miasteczko i jednocześnie gmina w powiecie jeleniogórskim. W granicach miasta znajdują się, niegdyś osobne, wsie Górzyniec, Piastów, Pakoszów oraz Michałowice.

Historia Piechowic sięga XIII w. Na obszarze tym, na rzeczce Kamiennej, działał młyn wodny – dlatego też, w herbie miejscowości jest koło młyńskie. Po pewnym czasie pojawiło się na tym obszarze szklarstwo oraz tkactwo, a także papierniczy młyn. W XIX stuleciu powstała, funkcjonująca po dziś dzień huta szkła – współcześnie Huta Szkła Julia.
Piechowice, mimo iż nie aż tak znane niczym Szklarska Poręba bądź Karpacz, są malowniczo położone – u stóp gór, pomiędzy Górami Izerskimi i Karkonoszami, nad małą rzeką Kamienną. To kapitalne miejsce do turystyki zarówno rowerowej jak i pieszej. Jest tu dużo tras rowerowych, a latem z Jeleniej Góry kursują autobusy MZK przygotowane do przewozu rowerów. Gmina Piechowice to znane, w większym stopniu aniżeli miejscowość – Wodospad Szklarki, Śnieżne Kotły lub karkonoski szczyt Wielki Szyszak (1509 m n.p.m.). Znajduje się tutaj również (Michałowice) punkt widokowy – Złoty Widok – próg skalny o wysokości 20 m nad doliną Kamiennej.
W Mieście, przy ul. Żymierskiego 12, warto obejrzeć 700-letniego Cisa, w Górzyńcu „Rezerwat Krokusów” (kwitną na początku maja), natomiast na ul. Sudeckiej znajduje się tunel wykuty w skale. Piechowice to także zabytkowy kościół neoromański i, wspomniana już uprzednio, Huta Julia.
Piechowice są dobrze skomunikowane – biegnie przez nie DK nr 3 Świnoujście – Jakuszyce, linia kolejowa, a również komunikacja autobusowa i miejska z Jeleniej Góry (linie nr 9, 13 i 15).
Piechowice to kapitalne miasto na spędzenie urlopu, wakacji, wczasów lub tylko jednego z długich weekendów, niezależnie od pory roku.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem