Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Mielno

Mielno

Mielno to chyba jeden z najbardziej kojarzonych przez mieszkańców Polski kurortów nadmorskich na zachodnim pobrzeżu Morza Bałtyckiego. Szczególnie ciekawe usytuowanie w sąsiedztwie polskiego morza i rozległego jez. Jamno – to przekonująca wartość Mielna.

Miejscowość Mielno jest również siedzibą urzędu gminy.
Najcenniejszym atutem letniska jest morze. Morze Bałtyckie jest samoistnym źródłem jodu – pierwiastek ten wspiera utrzymanie w zdrowiu paznokci, włosów, skóry i zębów, jego niedobór zaś, powoduje niedoczynność tarczycy. Niestety najwięcej jodu znajduje się powietrze w czasie wiosennych i jesiennych sztormów.
Niemniej jednak Mielno dla większości urlopowiczów to w zasadzie rozległa i strzeżona plaża. Jest ona piaszczysta, ale gdzieniegdzie leżą na niej nieduże, kolorowe kamyki. Na plaży wczasowicze niezmiernie często spotkać mogą łodzie rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie dmuchane konstrukcje i zjeżdżalnia . Z plaży w w kierunku morza „wychodzą” zrobione z drewnianych pali falochrony – miejsce wypoczynku ptaków.
Mielno to ludny kurort – z okolicznym Uniesciem łączy je deptak wzdłuż którego umiejscowiona jest duża ilość barów, smażalni, budek z lodami, goframi, kafejek a także butików z pamiątkami i centrów rozrywki. Wieczorem miejscowość pobrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.
Bliskość jez. Jamno – jednego wśródwiększych w kraju – z płytkimi, spokojnymi wodami sprawia iż masowo bywają tu entuzjaści sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to równie chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni wykupić pozwolenie na wędkowanie w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z bogatych w płoć, sieję, okonia, sandacza,szczupaka, leszcza, czy węgorza wód. Jezioro to też miejsce pobytu dużej liczby rodzajów ptactwa wodnego – natknąć się można na perkozy, łabędzie, czaple siwe i różne gatunki dzikich kaczek.
Miłośnicy historii również znajdą coś co ich zainteresuje – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego z 15. stulecia z wieżą z piętnastego stulecia i barokową, obficie zdobioną kazalnicą z osiemnastego stulecia. Przy ulicy Kościelnej znajduje się zespół folwarczny z pocz. XX stulecia. Ponadto w Mielnie są również dwa bunkry a również zabytkowa dziewiętnastowieczna drewniana willa z tarasem widokowym i okrągłą wieżyczką.
Noclegi w Mielnie to faktycznie każdy typ zakwaterowania – od campingów, poprzez domy gościnne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po komfortowe hotele.

 

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem