Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Michałowice

Michałowice

Jedna z legend mówi, iż Michałowice założyli w XVII wieku trzej bracia Michałowie. Mieli to być religijni wygnańcy z Czech po wojnie trzydziestoletniej. W tamtym czasie, w Czechach, nastąpiła rekatolicyzacja i ewangelikom odbierano majątki i nadawano je niemieckim osadnikom. Wielu Czechów odnalazło wówczas kryjówkę w Karkonoszach.

Michałowice leżą u podnóża Karkonoszy, z urokliwym widokiem na Wielki Szyszak i Śnieżne Kotły. W pobliżu znajdują się niższe grzbiety przykładowo Grzybowiec czy Drewniak. To dobre miejsce wypadowe do turystyki po Karkonoszach – przykładowo wędrówka na Wielki Szyszak zajmuje trochę ponad 2 godziny. Tyle samo zajmuje wędrówka do schroniska pod Łabskim Szczytem lub Zamku Chojnik. Karkonosze są również przychylne rowerzystom – wytyczonych jest tutaj sporo szlaków, po jakich mogą się przemieszczać pasjonaci dwóch kółek – nawet na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Organizowane są tu także zawody kolarstwa górskiego. W sezonie zimowym oczywiście, Michałowice i okolica zapraszają amatorów nart, zarówno biegowych jak i zjazdowych.

Michałowice to miejscowość artystów – tworzy tu i mieszka artysta malarz Paweł Trybalski – przedstawiciel surrealizmu oraz malarstwa alegorycznego. Działają tu także dwa małe teatry Teatr Nasz i Teatr Cinema, wystawiające spektakle i kabarety.

Niedaleko stąd do Szklarskiej Poręby (ok 7 km), Jeleniej Góry (około 14 km do centrum, ok 10 km do Cieplic), czeskiego Harrachova (18 km) bądź czeskiej Pragi (około 130 km).

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem