Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Dziwnów

Dziwnów

Dziwnów to nieduże miasto wypoczynkowe położone na pn-zach wybrzeżu Bałtyku w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze, pisane wzmianki o miasteczku sięgają połowy 13. wieku. Dziwnów usytuowany jest w części na wschodnim skraju wyspy Wolin, a częściowo na Mierzei rzeki Dziwny.

Tereny te łączy zwodzony most wybudowany na Dziwnej. Od południowej strony miejscowość otacza Zatoka Wrzosowska i Zalew Kamieński, które są częścią rzeki Dziwny. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.
W zachodniej części miejscowości leży jezioro o nazwie Martwa Dziwna, które jest pozostałością dawnego ujścia rzeki i w sumie z otoczeniem stanowi użytek ekologiczny. Żyją tam przeróżne gatunki ptaków, tak wędrownych jak również stale gnieżdżących się.
W Dziwnowie wyznaczono kąpielisko na plaży długie na osiemset m., a wzdłuż plaży, grzbietem wydm biegnie nowoczesna promenada, po której można się przechadzać czy też wypoczywać w cieniu roślinności porastającej wydmy. Na plażę prowadzi duża liczba zejść, przy których zorganizowano bazę sanitarną. Na plaży na urlopowiczów czekają przeróżne atrakcje: zadbany, miałki piasek, przejażdżki po morzu na bananie, skutery wodne, a dla milusińskich nadmuchiwane trampoliny a także zjeżdżalnia wodna.
Ze względu na różnorodność akwenów wodnych – Bałtyk, Zalew Kamieński i rzeka – Dziwnów stanowi znakomite miejsce do oddawania się sportom wodnym. Z tych samych powodów jest to bardzo pociągające miejsce dla wielbicieli wędkarstwa. W Dziwnowie można łowić takie gatunki ryb jak na przykład: leszcz, okoń, szczupak, lin czy sandacz i łosoś. Dziwnów to również siedziba gminy, morski i rybacki port oraz marina na ok dwadzieścia jachtów. W sezonie letnim z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na stare, pirackie, stateczki wycieczkowe w rejsy po Morzu Bałtyckim bądź po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Zrozumiałą atrakcją dla wczasowiczów korzystających z rejsu po Morzu Bałtyckim jest czas płynięcia pod zwodzonym mostem. W otoczeniu portu wczasowicz bez trudności znajdzie miejsce w którym można raczyć się świeżo złowioną rybą.
Urlopowicze znajdą bogatą bazę noclegową w Dziwnowie. Oferta jest bardzo okazała. Tak domy letniskowe jak i różnego typu apartamenty i pokoje w Dziwnowie są zróżnicowane pod względem standardu, ceny a także położenia względem plaży. Baza noclegów w Dziwnowie dostępna tutaj: http://www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem