Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Duszniki Zdrój

Duszniki ZdrójDuszniki Zdrój to miasto-uzdrowisko na Dolnym Śląsku, tuż przy granicy czeskiej. Duszniki – Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk w naszym kraju. Po dziś dzień ocalał średniowieczny układ urbanistyczny, zabytkowe kościoły czy dworek Chopina – w którym co roku odbywają się koncerty, w tym Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.

Uzdrowisko w Dusznikach położone jest w pewnym oddaleniu od centrum miasta – dzięki temu kuracjusze mają niezbędny spokój i ciszę. W centrum uzdrowiska położony jest Park Zdrojowy – na wiosnę porasta go mnóstwo kwiatów. W parku znajdują się cztery fontanny – najbardziej popularna z nich to Kolorowa Fontanna – poza zimą, wieczorową porą, fontanna podświetlana jest wielobarwnymi światłami, które razem ze pióropuszami wody „tańczą” w tempo odtwarzanej muzyki. W parku odnajdziemy również pijalnię wód mineralnych z wodami: Pieniawa Chopina oraz Jan Kazimierz, przy pijalni – Muszla Koncertowa.

W Dusznikach-Zdroju warto zwiedzić Muzeum Papiernictwa – mieści się ono w zabytkowym młynie papierniczym z XVII wieku, przy Bystrzycy Dusznickiej. Na początku XIX wieku miejscowy młyn zaliczany był do jednego z pięciu najsłynniejszych w Europie. Produkowano i produkuje się do dziś tzw. papier czerpany. W dodatku, w czasie pobytu w muzeum, można samodzielnie wykonać arkusz takiego papieru.

Duszniki-Zdrój to nie wyłącznie miejscowość kuracyjna – to miejsce wypoczynku narciarzy. W części Dusznik – Zieleńcu znajduje się Stacja Narciarska Zieleniec. Panują najlepsze w tej części Sudetów warunki narciarskie. Funkcjonuje tu dużo tras narciarskich i wyciągów (jeśli potrzeba – są dośnieżane), część tras narciarskich jest dostępnych również po zmroku – są oświetlone. W sezonie letnim, w Zieleńcu, można skorzystać z wielu tras rowerowych.

Zatem jeśli wybierasz się do Dusznik, na festiwal Chopinowski, do sanatorium, czy na narty zimą sprawdź ofertę noclegową w Dusznikach i Zieleńcu: http://www.duszniki.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem