Gąski noclegi, informacje, wczasy w Gąskach

Białogóra

Białogóra nad morzemPomiędzy przymorskimi miejscowościami Krawią i Łebą, na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego leży miejscowość letniskowa Białogóra. Od plaży rozdziela ją pas lasu sosnowego o szerokości ok 800 metrów, a dwa i pół kilometra na wschód leży zalesiona wydma, od której wieś wzięła nazwę.

Z początkiem XX stulecia Białogóra rozpoczęła pełnić rolę wczasowiska nadbałtyckiego oferując noclegi nad morzem. Pomogła w tym z pewnością piaszczysta, szeroka, nieprzepełniona plaża. Dziś ze wsi prowadzi na nią asfaltowa szosa wśród lasów, którą można przejść pieszo lub skorzystać z tutejszych bryczek. Ostatni kawałek dojścia na plażę prowadzi po wykonanym z drewna deptaku. Sama plaża w sezonie letnim jest monitorowana przez ratowników, jest tutaj również zjeżdżalnia wodna.

Urlopowicze którzy lubią latem pojeździć na rowerze, nie będą zawiedzeni. Jest w tej okolicy dużo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można wybrać się na eskapadę po okolicy. Rower można też wypożyczyć w tutejszej wypożyczalni.

W pobliżu miejscowości Białogóra znajdują się też rezerwaty przyrody – na przykład Rezerwat Białogóra – chroniący las bagienny a także wydmy z borem bażynowym. To też miejsce lęgowe żurawi, z mnogości flory można tu spotkać: trzy rodzaje rosiczki, woskownicę europejską czy wrzosiec bagienny. Drugim rezerwatem jest „Babnica” – to cząstka lasu bukowo – dębowego porastający stok wydmy, ze starym – 140 letnim drzewostanem.

Białogóra to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, które pragną odpocząć od zgiełku miasta. Znajduje się tu też stadnina koni, a baza noclegowa jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do możliwości finansowych urlopowiczów.

Jeżeli będą Państwo w Białogórze można odwiedzić pobliskie znane miejscowości wczasowe takie jak Łeba – niecałe dwadzieścia pięć kilometrów na zachód i przy okazji zajrzeć do Słowińskiego Parku Narodowego, w kierunku wschodnim, po przebyciu zaledwie 20 – 30 kilometrów dotrą Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, bądź Władysławowa. Natomiast odrobinę dalej zapoczątkowuje się popularna Mierzeja Helska ze popularnymi miejscowościami: Chałupy, Kuźnica, do samego Helu.

Pod adresem: www.bialogora.pl/noclegi/wszystkie znajdziesz ofertę noclegów w tej nadmorskiej miejscowości.

Polecamy

Chłopy noclegi, kwatery w Chłopach

Chłopy noclegi, kwatery

Pokoje nad Morzem

pokoje nad morzem